Nasıl Gidilir ?

İlçeye en yakın havaalanı, Dalaman’da yer almaktadır ve yaklaşık 88 km’lik bir mesafede yer alır. İstanbul ve Ankara’dan direkt olarak uçuşlar bulabileceğiniz gibi, yurdun diğer bölgelerinden aktarmalı seferler de bulunabilmektedir. İndikten sonra ilçeye düzenli olarak transfer hizmeti sağlayan pek çok firmanın servislerinden belli miktarlar ödeyerek yararlanabilir ve yaklaşık 1.5 saat süren bir yolculuğun ardından Marmaris’e ulaşabilirsiniz. Son yıllarda yapılan yol düzenlemelerinin ardından, karayolu ile ulaşımda da kolaylıklar sağlanmıştır. İsterseniz tüm yurttan düzenlenen ve her saat bulabileceğiniz Marmaris yönüne giden otobüs firmalarından, isterseniz de ‘’blablacar’’ gibi alternatif ulaşım seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Şahsi veya kiralık aracınız ile gelmek istiyorsanız, Muğla merkezine vardıktan sonra güneybatı yönünde yaklaşık  2.5 saat süren bir yolculuğun ardından ilçeye ulaşmış olursunuz. Bu yolculuklarınız ortalama olarak Ankara’dan 10 saat, İstanbul’dan 13, İzmir’den 5 ve Bodrum’dan ise 3 saat sürecektir. Ancak bu süreler aracınızın hızına ve trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

Ulaşım

Marmaris tatiliniz sırasında ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizin garantisini verebiliriz. Yaz-kış demeden, ne zaman giderseniz gidin deniz, kara ve havayolu ile gelebileceğiniz Fethiye’de şehiriçi ulaşım ise dolmuşlar, özel halk otobüsleri, ticari taksiler ve kiralık araçlar ile rahat bir şekilde sağlanabilmektedir. Özellikle, Mayıs – Kasım arasında nüfusun yoğunlaştığı bir turizm bölgesi olmasından ötürü, gecenin geç saatlerine kadar bulabileceğiniz dolmuşlar ile, istediğiniz heryere gayet makul fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, doğa ve şehri tatilinizin her anında yaşayabilmek ve istediğiniz her yere daha rahat bir ulaşım sağlayabilmek için, kiralık araç veya şahsi arabanız ile gelmenizi öneririz. Ancak, yaz aylarında trafik sorunu yaşamayacaksınız demek yalan olur. Çok fazla olmasa da , zaman zaman karşılaşabileceğiniz hafif trafiklere şahit olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here